Jdi na obsah Jdi na menu
 


Donatella Versace

17. 5. 2007

ObrazekObrazekDonatella Versace není sestrou nikoho menšího než slavného módního návrháře Gianni Versace, který byl tragicky zastřelen v roce 1997. Od té doby se o celou značku Versace stará spolu se svým druhým bratrem Santem Versace.

Ona ani její bratři nepocházeli ze zrovna chudých poměrů, její otec se staral o finance italské aristokracie a nedostatkem vlastně netrpěla nikdy. V sedmdesátých letech chtěla původně coby mladá ambiciózní žena pracovat pro svého bratra Gianniho v oddělení pro styk s veřejností, ale spíše se pro něho stala jakousi múzou, inspirativní éterickou bytostí a zároveň bystrým poradcem i kritikem v jeho práci.

Postupně s tím, jak profesně rostla po Giovanniho boku, stala se v módním průmyslu značně proslulou. V osmdesátých letech pro ni Gianni dokonce vytvořil parfém s názvem „Blonde“ a zároveň ji nechal pracovat na její vlastní módní kampani s názvem Versus, která svými prvky nenechá nikoho na pochybách, že pochází ze slavného rodu Versace.

Donatella je proslulá tím, že pro prezentaci svých modelů ráda využívá známých tváří světových celebrit místo neznámých modelek. Díky svým schopnostem dovedla značku Versace bezkonkurenčně prosadit po celé Evropě a Spojených státech.

Obrazek
Už rok po smrti Gianniho uvedla svou první couture kolekci v hotelu Ritz v Paříži a na Giovanniho počest dodržela všechny jeho obvyklé show-prvky, jako je skleněné molo nad vodní hladinou hotelového bazénu. Ráda pořádá třpytivé večírky a jejími oblíbenými hosty jsou Elton John, Liz Hurley, Kate Moss a dokonce se na jednom z večírků objevil i princ Charles.

Donatella má se svým manželem, modelem Paulem Blackem, dvě děti, dvacetiletou dceru Allegru, která má zdědit převážnou většinu jmění značky Versace, a mladšího syna Daniela. Převážně pobývají v New Yorku, ale Donatella kvůli své práci často cestuje mezi početnými rezidencemi po celém světě. Za jejich velkou část samozřejmě vděčí svému zesnulému bratrovi.

Donatella se již párkrát objevila v menších rolích i na filmovém plátně. Naposledy se její jméno nedalo přeslechnout ve filmovém hitu s Meryl Streep „Ďábel nosí Pradu“, kdy Meryl v roli ďábelské ředitelky módního časopisu pronesla krásnou větu v tom smyslu, že nejdůležitější je, kam v zasedacím pořádku při večeři posadí Donatellu, protože se skoro s nikým nebaví.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

návrhy

(aneta, 28. 12. 2010 18:04)

miluji navrhovat oblečení hlavně šaty chtěla bych být slavná návrhářka